Producenti

9. prosince 2007 v 15:15 | cherylka |  ♥hudba♥
Tak tohle je fakt super muzikál..
O muzikálu
"Producenti mě zvedli ze sedadla. Tak se má dělat moderní divadlo 21. století!", říká uznávaný televizní režisér Jiří Adamec v článku "Co nadchlo Jiřího Adamce" v časopise GLANC.
V roce 2002 získali The Producers - Producenti neuvěřitelných 12 Tony Awards (ze 14 možných) - nejvíce ocenění v historii této nejprestižnější divadelní ceny. "Tony" byly uděleny v následujících kategoriích: hudba, libreto, režie, choreografie, hudební aranžmá, scéna, kostýmy, světla, hlavní mužská role, hlavní ženská role, vedlejší mužská role a samozřejmě i nejlepší muzikál. Hudbu, texty i libreto napsal Mel Brooks na základě svého, dnes již legendárního, filmu z roku 1968, který byl oceněn "Oscarem" za nejlepší původní scénář. Muzikál Producenti je tedy ověnčen celou řadou rekordů. Jeden rekord si ale připisuje i Hudební divadlo Karlín. Když vedení divadla získalo na konci roku 2003 práva k uvádění tohoto muzikálu, byla to první udělená licence mimo Severní Ameriku (v té době se totiž muzikál hrál pouze na Broadwayi a v kanadském Torontu).
Producenti se odehrávají v roce 1959 v New Yorku. Max Bialystock, neúspěšný divadelní producent, a jeho účetní, Leo Bloom, dostanou nápad, že by se dalo vydělat mnohem více peněz uvedením absolutního propadáku, než produkcí úspěšného titulu. Tajemství spočívá v tom, že vyberou od investorů mnohonásobně víc peněz než potřebují, a až se poprask kolem "propadáku" utiší, nechají si ten rozdíl. Finanční úřady se totiž o neúspěšné projekty nezajímají. "Získáte od investorů milion dolarů, uvedete propadák za sto tisíc a zbytek si necháte", navrhuje Leo Bloom. Je však nutné najít nejhorší hru a nejhoršího režiséra. Obojí se podaří; muzikál o Hitlerovi přece musí být zaručené fiasko! Publikum a kritici ale připraví oběma producentům horké chvilky. Říká Mel Brooks: "Získali jsme asi 30 milionů dolarů a stálo nás to deset. Kdyby to byl propadák, zbylo by nám 20 milionů a mohli jsme jet do Ria (jako 'hrdinové' muzikálu). Přáli jsme si, aby to byl propadák". Do žádného Ria se nejelo, protože muzikál se po své premiéře na podzim 2001 stal okamžitě senzací a byl beznadějně vyprodán na měsíce dopředu.
Ve světové premiéře v New Yorku se v hlavních rolích zaskvěli Nathan Lane a Matthew Broderick. Mel Brooks, scénárista, režisér, herec, producent a hudební skladatel, říká: "Vyrůstal jsem na těch velkých show a přesně to vám nabízím teď i já: starou, dobrou muzikálovou komedii". Mel Brooks nazval Producenty svým "milostným dopisem Broadwayi".
Kromě New Yorku (šestým rokem 8x týdně) se "Producenti" hráli v Torontě a v Londýně, dále se hrají v Argentině, Izraeli, Itálii (Řím, Neapol, Milano), v Dánsku (obnovená premiéra září 2006), v Madridu (premiéra 14.9.2006), v Budapešti (premiéra 3.6.2006) a připravuje se Mexico City a Stockholm (premiéry v prosinci 2006) a ve Vídni (premiéra na podzim 2007).
Producenti
Scénář: Mel Brooks, Thomas Meehan
Hudba a texty písní: Mel Brooks
And by special arrangement with StudioCanal
Překlad a české texty písní: Adam Novák

Osoby a obsazení

Max BialystockMartin Sobotka
Petr Štěpánek
Leo BloomAleš Háma
Roman Vojtek
UllaTereza Duchková
Ivana Chýlková
Tereza Zelinková
Franz LiebkindMartin Dejdar
Jaromír Dulava
Roman Škoda
Roger de BrisLumír Olšovský
Martin Pošta
Carmen GhiaRudolf Kubík
Mojmír Maděrič
PolitrukBohuš Matuš
Tomáš Savka
Drž mě - Hlaď měSvětlana Nálepková
po kliknutí se obrázek zvětší!!
zdroj: www.hdk.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aaa aaa | 9. prosince 2007 v 15:22 | Reagovat

Našiel som super web - www.TopHry.net - dá sa tam zahrať kopu online hier úplne zadarmo a hry idú aj stiahnuť! Všetkým odporúčam!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama