Piercing

31. března 2008 v 17:41 | cherylka |  ♥other♥
Tak tady máte nějaký článeček o piercingu,,já sama mám piercing v pupíku,takže neváhejte a jděte do toho.
CO TO VLASTNĚ PIERCING JE?
Piercing je ozdoba, která je vpíchnutá do kůže. Je to vlastně šperk, který už si vpichovali v dávných dobách. Ale určitě ne takové krásné stříbrné věcičky, jako jsou teď.;)
CO JE "IN"?
Co je vlastně ještě in? Dá se to vůbec určit? Vždyť každému se líbí něco jiného. Jednomu se líbí rozpíchané celé tělo, jinému zas třeba jen jeden šperk v pupíku či někde jinde. Někomu se líbí v obočí, jinému se to zas hnusí... takže se to nedá s jistotou určit.
DRUHY PIERCINGŮ
1) piercing ucha
Náušnice do ucha nebo pokud chcete pecičky, jsou velmi oblíbené. V téhle době už je má skoro každý. Ale POZOR! Nemluvíme o normálních dírkách, které vám píchali už v dětství, nýbrž o tzv. 2. dírkách, které jsou až za těmi zmiňovanými. Nejčastněji se do těchto dírek dávají jen malé "pecičky", ale najdou se i tací, co mají velké náušnice či bodáky. V tom se meze nekladou! ;)
2) piercing pupíku
Ozdůbky v pupíku jsou také velmi oblíbené... hlavně se to moc líbí klukům na holkách, když se jim to v létě třpytí na opáleném tělíčku. ;) Jinak vpich pupíku už je o něco dražší a také bolestivější. Ale za krásu se trpí, to je svatá pravda! =) Jinak je to docela modní a sexy...! =)
3) piercing obočí, nosu a brady
Tyto tři partie už nejsou zas tak oblíbené, moc lidí to nemá. Ovšem najde se pár vyjímek a myslím, že je jich dost, ale určitě ne tolik, jako třeba u ucha nebo pupíku. Stojí to také o něco více a často jsou s tím problémy.
4) piercing jazyka
Piercing jazyka je docela oblíbený, i když je nejnebezpečnější. Jazyk se totiž nachází v tzv. "trohúhelníku smrti". Na obličeji je takový pomyslný trojúhelník, do kterého patří oči, nos a pusa. Když se píchne o něco malilinko vedle, může být z toho malér a také se může poškodit mozek. Tak pozor na to, ano?
PÉČE O PIERCING
O každý piercing se pečuje jinak, takže by vám v salonu, kde si necháváte píchnout piercing, měli poradit, jak. Měli by vám dát buď nějaký papírek, kde je to napsané a nebo vás poinformovat. V případě problému se určitě obraťte na tentýž salon a nebo na doktora. Piercingy se hojí tak 3-4 týdny, podle místa, kde piercing je a jak rychle ho tělo přijme.
!!!POZOR!!!
Velkým koníčkem všech "puberťáků" je, píchat si piercingy sami. Ano, i my jsme to dělali, ovšem až do té doby, kdy mojí kamarádce začal šperk hnisat v obočí a měla s tím velké potíže. Teď má opravdu ošklivou jizvu nad okem a nevypadá to moc hezky. I tak jí to ale sluší, protože ona je opravdu vyjímečná a opravdu okouzlující dívka (fiď? ;)). Ale to jsem říct nechtěla. Jen jsem se vás chtěla zeptat, jestli vám to za to stojí...! Myslím, že moc ne. Zničit si tělo kvůli jedné "frajeřince"... opravdu věřte mi, není to potom nic hezkého...! Tak prosím neblbněte, holky!
ZÁVĚREM DŮLEŽITÁ VĚC
Šperk si nenechávejte dávat kvůli někomu nebo kvůli tomu, aby si vás někdo všiml. Vy ho budete nosit a vás to bude stát peníze. Vy ho budete mít po celý život a také vás to bude bolet. Né partu, né kámošky, né toho krásného kluka z tramvaje.. vás! =) Takže jestli se to líbí VÁM a opravdu ne jen vašim kamarádům, nechte si to píchnout, ale až po opravdovém rozhodnutí a samozřejmě po konzultaci s rodiči. Jinak vám to v salonu nepíchnou ani i kdybyste se tam stavěli na hlavu... prostě musíte mít s sebou zákonného zástupce (někoho nad 18 let), jasan? =)
zdroj : kidsland
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama