Na váze přibírají méně ty ženy. které déle spí!

22. června 2008 v 20:45 | cherylka |  ♥Hubnutí a zdraví♥
Delší spánek má pozitivní vliv na váhu žen. K tomuto závěru dospěl po mnohaletém výzkumu doktor Sanjay Patel z Caseovy západní záložní univerzity v americkém Clevelandu.
Výsledky svého bádání zveřejnil v aktuálním čísle britského odborného časopisu New Scientist, informovala o tom agentura DPA.
Podle Patela ženy, které denně spí průměrně sedm hodin, přibírají na váze méně než ty, jež spí pouze pět hodin. Rozdíl dvou hodin denně dělá během deseti let až 0,7 kilogramu tělesné váhy. U žen, které spánku věnují méně času, je navíc o 15 procent větší riziko nadváhy. Lékař zpracoval údaje od 68.000 žen.
Starší studie o vlivu spánku na váhu člověka docházely ke stejným závěrům. Vědci se však domnívali, že větší nárůst váhy u lidí s kratší dobou spánku je způsoben kompenzací spánkového deficitu přísunem potravy. Patel je naopak přesvědčen, že méně odpočinuté tělo se méně pohybuje, čímž se snižuje látková výměna. Ta je poté příčinou nárůstu váhy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 15. února 2009 v 12:54 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce, kvalitně posilovat, dělat kulturistiku a další věci, tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam a navíc za pokus nic nedáte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama