Zpovědi Narkomanů

13. června 2008 v 17:42 | cherylka |  ♥other♥
Tenhle článek a videa sem našla na http://zdravi.idnes.cz/tiskni.asp?r=koureni&c=A060623_182922_koureni_ad ,,docela síla.....
Jmenuju se Boris, je mi 24 a heroin beru od dvanácti, říká mladík v televizním spotu. Je hubený, nemá zuby a oči mu nepřítomně těkají po okolí. On a dalších devět narkomanů slouží jako varování pro Evropany: takhle můžete skončit, když podlehnete drogám.
Spoty trvající 80 vteřin nechala natočit Evropská komise u příležitosti Mezinárodního dne boje proti drogám, který připadá na 26. června. Deset těžce drogově závislých v nich poodhaluje své zničené životy.
"Mám dceru. Nikdy jsem jí nelhala," říká 34letá Isabelle, jedna z narkomanek. "Věděla o drogách i o prostituci, nic jsem jí nezatajovala," vykládá žena. Také jí chybí zuby.
Osmatřicetiletý Robin má dvě děti. Je polytoxikoman - jak sám říká, bere úplně všechno. Děti ho prý viděly ve stavech, které si lze jen těžko představit. "Jsem jednou nohou v hrobě a druhou ve vězení."
"Co mi nejvíc vadí? Že jsem dovolil holce, se kterou jsem chodil, aby se prodávala. Dělala to pro peníze na moje drogy. Bylo mi to jedno," vypráví zase 34letý José Manuel.
Skoro všichni zúčastnění vykládají o nešťastném dětství. Borisovi zabili matku, dvaatřicetiletou Moniku bil a znásilňoval nevlastní otec, o dva roky starší Jane sprchovali ledovou vodou a potom na dlouhé hodiny zavírali do sklepa.
Ale pak jsou i tací, které do drogové "náruče" nevehnala bezvýchodná životní situace. "Začala jsem, protože mě prostě bavilo porušovat zákazy. Nic mi nechybělo, jen jsem si chtěla zaexperimentovat," říká 38letá Leonor.
Podobně byl na tom sedmnáctiletý hoch. Jeho tvář ani jméno ve spotu samozřejmě nejsou vidět. S drogami prý začal v jedenácti letech, "aby byl jako kamarádi". Na party se připletl do skupiny, která kouřila trávu, brala extázi a později i kokain či LSD.
"Myslel jsem si že svoboda znamená dělat si, co chci. Tedy i brát různý věci. Postupně ale člověk zjistí, že už není svobodný. Že ho ovládá ta věc," říká chlapec.
Evropská komise chce, aby deset toxikomanů sloužilo pro Evropany jako odstrašující příklad. Statistiky totiž hovoří jasně: v Unii jsou dva miliony lidí závislé na tvrdých drogách, osm tisíc jich každý rok zemře.
Každoroční Mezinárodní den boje proti drogám zavedla v roce 1987 Organizace spojených národů.
NA TOHLE SE URČITĚ PODÍVEJTE!!!ZPOVĚDI NARKOMANŮ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leniiisech Leniiisech | Web | 14. června 2008 v 12:09 | Reagovat

Ahuj máš uplně superní blog:-)neceš se spřátelit?;)kdyžtak pisni na muj měj se klásně PP

2 Leniiisech Leniiisech | Web | 15. června 2008 v 18:55 | Reagovat

Ahuj máM tě v Sbéčku tak si mě tam taky hoď j?tak se měj klásně PP :-*

3 Mrs. Mišu!k[a]♥ Mrs. Mišu!k[a]♥ | Web | 16. června 2008 v 11:31 | Reagovat

AhOy... NeSpŘáááTeLLí§ˇ?? xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama